تبلیغات
لیدی کاترین - ادوارد اسنودن: همین حالا نرم افزار Google Allo را از گوشی خود حذف کنید

ادوارد اسنودن: همین حالا نرم افزار Google Allo را از گوشی خود حذف کنید

چهارشنبه 7 مهر 1395 07:57 ب.ظ

 

همین حالا نرم افزار Google Allo را از گوشی خود حذف کنید

 • همین حالا نرم افزار Google Allo را از گوشی خود حذف کنید

  در جریان Google I/O امسال بود که این شرکت خبر از توسعه دو برنامه پیام‌رسانی و ارتباط ویدئویی به نام های Allo و Dou داد. در همین خصوص چند روز پیش گوگل به صورت رسمی Allo را با تبلیغات گسترده به صورت رسمی عرضه کرد که استقبال عمومی از آن نیز بسیار مثبت و فزاینده بوده است. اما ادوارد اسنودن، دیدی کاملاً مخالف و متفاوت به این نرم افزار دارد و آن را نرم افزار مراقبتی گوگل برای کاربران می‌داند.

  عکس از hackread

  اسنودن که پیمانکار اسبق آژانس امنیت ملی امریکاست و در حال حاضر با فرار از خاک کشور به جرم لو دادن اطلاعات امنیت ملی این کشور، تحت تعقیب بوده و در روسیه سکونت دارد، در توئیتی در مورد این نرم افزار آن را “Google Surveillance” و یا به عبارت دیگر، "ابزار مراقبتی گوگل" نامیده است. در جریان نمایشگاه Google I/O این شرکت اعلام کرد که هر دو نرم افزار Allo و Dou اطلاعات را به صورت گذرا نگهداری می‌کنند و هیچ اطلاعاتی بر روی سرور های گوگل ذخیره نخواهد شد. در کنار این گوگل اعلام کرد که اطلاعاتی که در همین مدت کم نیز روی سرورها می‌روند به صورت ناشناس بوده و هیچ نرم افزاری نخواهد توانست مبدأ آنها را مشخص و آنها را ردیابی کند. خب تا اینجای کار همه چیز خوب و عالی به نظر می‌رسد، البته آنطور که ما میبینیم و Allo نرم افزاری ایده آل برای ارتباط با دوستان و آشنایان خواهد بود.

  در همین زمینه توئیت اسنودن به صورت زیر است:

   

  در این نرم افزار دستیار جدیدی وجود دارد که از الگوریتم های هوش مصنوعی برای خواندن پیام های شما استفاده می‌کند. خب، اگر این دستیار که Google Assistant نام دارد و در پیکره برنامه قرار گرفته است می‌تواند پیام های شما را بخواند، مشخص است که گوگل هم می‌تواند همه پیام های شما را خوانده و دسته بندی کند و اگر گوگل بتواند این پیام ها را بخواند، چه مانعی وجود دارد که آژانس امنیت ملی امریکا و یا هر سازمان امنیتی دیگری که گوگل با آن همکاری می‌کند، نتواند این اطلاعات را بخواند؟

  البته این مورد را از یاد نبرید که Allo آنقدر ها هم بدتر از دیگر نرم افزارهای ارتباطی و پیام رسانی که این روز ها اطراف خودمان می‌بینیم نیست. درست است که اطلاعات روی بستر سرورهای این نرم افزار با پروتکل رمز گذاری شده و امن HTTPS منتقل می‌شوند و هکر ها در حالت عادی نخواهند توانست آنها را رمزگشایی کنند، اما گوگل و نیز همینطور دولت ها و مراکز امنیتی می‌توانند مانند یک کتاب باز، به اطلاعات شما دسترسی داشته باشند و محتویات آنها را بخوانند.

  همانطور که اسنودن به کامنت خود اضافه کرده است، دسترسی به این پیام ها برای دولت ها به راحتی آب خوردن است و آنها می‌توانند با ابلاغ درخواست خود به شرکت هایی که این نرم افزارها را مدیریت می‌کنند به محتوای مورد نظر خود دستیابی پیدا کنند. البته Allo حالت Incognito Mode یا همان "ناشناس" هم دارد حالتی شبیه به نرم افزار Signal را ایجاد می‌کند که پیش از این اسنودن نظر مثبت خود به آن را نشان داده بود. اما به صورت پیش فرض این را در نظر داشته باشید که وجود این قابلیت نیز باعث نمی‌شود که اسنودن و یا هر متخصص امنیتی دیگری بتواند به صورت کامل در مورد صحت عملکرد یک نرم افزار صحبت کند. در واقع ما همیشه در معرض خطر و جاسوسی هستیم!

  اما نظر شما دوستان در این مورد چیست؟ آیا با نظر اسنودن در این مورد موافقید و ما همیشه باید نگران امنیت ارتباطات خود و اینکه اطلاعات و ارتباطات ما در دسترس چه افراد و نهاد هایی است، نگران باشیم؟

  منبع: PhoneArena

  آخرین مطالب را از طریقRSS دنبال کنید یا مشترک خبرنامه شوید:

  به اشتراک بگذارید

  چسبانده شده ها

  محبوب ها