تبلیغات
لیدی کاترین - گیم شات: باکس آفیس ویدیویی؛ جوخه انتحار سوسیس‌ها را سرخ کرد!

گیم شات: باکس آفیس ویدیویی؛ جوخه انتحار سوسیس‌ها را سرخ کرد!

چهارشنبه 24 شهریور 1395 08:04 ب.ظ

 

باکس آفیس ویدیویی: جوخه انتحار سوسیس‌ها را سرخ کرد!

 • باکس آفیس ویدیویی: جوخه انتحار سوسیس‌ها را سرخ کرد!

  این هفته پس از مدت‌ها شاهد انتشار یک انیمیشن عجیب و دوست‌داشتنی بودیم. پارتی سوسیس (Sausage Party)، اثری که برخلاف غالب انیمیشن‌ها بزرگسالان را جامعه هدف خود قرار داده است و علارقم انتظارات با وجود افت فروش فیلم جوخه انتحار (Suicide Squad) نتوانست به صدر جدول فروش این هفته دست یابد. با اینکه جوخه انتحار یک اُفت فروش بزرگ و البته مورد انتظار را تجربه کرد، اما آنقدری فروخت که رتبه اول باکس آفیس را از دست ندهد و از اکران‌های جدید این هفته شکست نخورد. این فیلم حالا فروش جهانی بی‌نظیر 465 میلیون دلاری را برای خودش ثبت کرده است. در همین حال، انیمیشن کمدی بزرگسالانه شرکت سونی (Sony) یعنی پارتی سوسیس (Sausage Party) با قدرت در رتبه دوم قرار گرفت و نسخه بازسازی فیلم اژدهای پیت (Pete’s Dragon) از شرکت دیزنی (Disney) و فیلم فلورنس فاستر جنکینز (Florence Foster Jenkins) از شرکت پارامونت (Paramount) آن‌ها را دنبال کردند. مجموع فروش 12 فیلم بالای جدول، 157.8 میلیون دلار شد که در مقایسه با همین تاریخ در سال پیش، 16 درصد افزایش داشته است. در ادامه با باکس آفیس ویدیویی، با گیم‌ شات همراه باشید.

  تحلیل متنی باکس آفیس

  در صدر جدول، فیلم جوخه انتحار با 67.3 درصد اُفت فروش، میانگین 43.7 میلیون دلار فروخت. این میزان اُفت دقیقأ چیزی بود که پیش بینی کرده بودیم. فروش کلی داخل کشور فیلم، حال 222.8 میلیون دلار است و از بازار بین المللی هم 58.7 میلیون دلار دیگر به فروش‌اش اضافه کرده. این فیلم حالا بعد از 12 روز، 465.3 میلیون دلار در باکس آفیس جهانی فروش داشته و رتبه یازدهم فروش جهانی سال 2016 را بدست آورده. این فیلم در میان آثار لایو-اکشن، رتبه هفتم پرفروش‌های سال است.

  انیمیشن پارتی سوسیس با فروش 33.6 میلیون دلار از3,103  در رتبه دوم جای گرفت (با 3.25 میلیون دلار از اکران شب پنجشنبه).  این فیلم که از سایت راتن تومیتوز، 82 درصد امتیاز دریافت کرده، با این فروش‌اش کسی را سورپرایز نکرد. این انیمیشن را باید در کنار فروش 33.5 میلیون دلاری  تد 2 (Ted 2) قرار دهیم. آن فیلم در انتها 81 میلیون دلار فروخت. شاید تنها تفاوت این دو اثر این است که بودجه فیلم تد 2، نزدیک به 68 میلیون دلار بود و بودجه اعلام شده برای پارتی سوسیس، 19 میلیون دلار است.

  اگر بخواهیم به آینده نگاه کنیم، پارتی سوسیس با اینکه توانست منتقدان را راضی کند اما مخاطبین سینما نمره متوسط B را دریافت کرده، در حالی که تد 2 نمره B مثبت را گرفته بود. نمی‌توان به طور قاطع اعلام کرد که فروش پارتی سوسیس در هفته آینده چگونه خواهد بود اما در مقایسه با تد 2، باید انتظار اُفت فروش 65 درصدی را داشته باشیم. با توجه به همه فیلم‌هایی که امسال در هفته دوم، اُفت فاحش تجربه کرده‌اند، اینکه پارتی سوسیس هم به این مشکل دچار شود، اتفاق عجیبی به نظر نمی‌رسد.

  در بازار بین المللی، اژدهای پیت در 12 بازار اکران شد و 5.1 میلیون دلار فروخت. از این میزان، 1.5 میلیون دلار سهم روسیه، 1.4 میلیون دلار سهم ایتالیا و 1.1 میلیون دلار سهم انگلستان بود. این فیلم در هفته آینده در فرانسه، اسپانیا، ایسلند، هلند و هند اکران خواهد شد.
  باکس آفیس ویدیویی

  دانلود ویدیو با کیفیت 1080p

  دانلود ویدیو با کیفیت 720p

  دانلود ویدیو با کیفیت 480p

  در هفته آینده چه فیلم‌های اکران می‌شوند؟

  فیلم بن هور (Ben-Hur) از شرکت پارامونت، با در دست داشتن 3,000 سینما، فیلم سگ‌های جنگی (War Dogs) از شرکت برادران وارنر (Warner Bros) با بیشتر از 3,100 سینما و انیمیشن Kubo and the Two Strings با 3,200 سینما، هفته آینده پا به میدان می‌گذارند. باید دید آیا این فیلم‌ها می‌‌توانند جوخه انتحار را از رتبه اول به پایین بکشند یا خیر.